Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Resultat UGP3 Eskilstuna
2019-03-10 20:08
Resultat från UGP3 i Eskilstuna
Medaljer
Guld
100m Bröstsim 14 år  Isabelle Johansson Tid 01:17.85 Plac. 1
Silver
400m Frisim 13 år  Viktor Hellberg Tid 05:09.96 Plac. 2
1500m Frisim 17-18 år  Gabriel Hökemyr Tid 19:06.68 Plac. 2
200m Bröstsim 14 år  Isabelle Johansson Tid 02:51.36 Plac. 2
50m Bröstsim 13-14 år  Isabelle Johansson Tid 00:36.13 Plac. 2
200m Fjärilsim 16 år  Oskar Högqvist Tid 02:42.66 Plac. 2
Brons
400m Medley 13 år  Mia Larsson Tid 06:12.58 Plac. 3
200m Frisim 13 år  Mia Larsson Tid 02:27.50 Plac. 3
200m Frisim 13 år  Viktor Hellberg Tid 02:28.97 Plac. 3
800m Frisim 13 år  Viktor Hellberg Tid 10:54.23 Plac. 3
100m Bröstsim 13 år  Elias Jansson Tid 01:28.70 Plac. 3
50m Frisim 13-14 år  Isabelle Johansson Tid 00:29.63 Plac. 3
100m Fjärilsim 13 år  Nathalie Johansson Tid 01:20.44 Plac. 3
200m Ryggsim 16 år  Philip Löfbom Tid 02:30.26 Plac. 3
 

Alice Bergström
400m Frisim (Plac 19) 06:03.70  (05:52.48)
100m Frisim (Plac 19) 01:17.05  (01:19.87) PR
100m Bröstsim (Plac 22) 01:45.00  (01:36.57)
 
Alva Krona
200m Bröstsim (Plac 11) 04:03.93
100m Frisim (Plac 22) 01:27.68
100m Bröstsim (Plac 18) 01:55.82
50m Bröstsim (Plac 57) 00:53.59
 
Elias Jansson
100m Frisim (Plac 5) 01:09.44  (01:08.29)
200m Frisim (Plac 6) 02:40.20
100m Bröstsim (Plac 3) 01:28.70  (01:27.56)
400m Frisim (Plac 5) 05:48.33
50m Frisim (Plac 14) 00:31.16  (00:32.01) PR
50m Bröstsim (Plac 10) 00:41.10  (00:38.86)
50m Ryggsim (Plac 13) 00:39.15
50m Fjärilsim (Plac 7) 00:34.67  (00:35.79) PR
200m Bröstsim (Plac 4) 03:16.59  (03:17.77) PR
200m Medley (Plac 5) 02:53.11
 
Ester Josbo
200m Bröstsim (Plac 12) 04:16.25  (04:12.45)
100m Ryggsim (Plac 17) 01:47.36  (01:54.44) PR
100m Frisim (Plac 20) 01:27.10  (01:23.84)
100m Bröstsim (Plac 19) 01:58.21  (01:58.36) PR
50m Frisim (Plac 67) 00:37.50  (00:38.19) PR
50m Bröstsim (Plac 59) 00:56.20
50m Fjärilsim (Plac 47) 00:53.02  (00:45.25)
 
Gabriel Hökemyr
100m Frisim (Plac 8) 01:03.75  (01:06.39) PR
200m Frisim (Plac 7) 02:18.55  (02:23.04) PR
400m Medley (Plac 4) 05:30.75
400m Frisim (Plac 7) 04:51.78  (05:05.57) PR
50m Bröstsim (Plac 5) 00:36.87  (00:39.04) PR
1500m Frisim (Plac 2) 19:06.68
200m Medley (Plac 9) 02:37.25  (02:35.59)
 
Gabriel Raicu
200m Frisim (Plac 11) 02:44.59  (02:54.15) PR
100m Bröstsim (Plac 12) 01:33.26  (01:30.13)
50m Frisim (Plac 36) 00:30.95  (00:31.89) PR
50m Ryggsim (Plac 29) 00:41.36  (00:41.06)
200m Bröstsim (Plac 10) 03:13.81  (03:11.13)
200m Medley (Plac 14) 03:01.21
 
Hillevi Tiger
50m Frisim (Plac 72) 00:44.09
50m Bröstsim (Plac 61) 01:00.47
 
Isabelle Johansson
400m Frisim (Plac 9) 05:12.67
200m Bröstsim (Plac 2) 02:51.36  (02:49.35)
200m Medley (Plac 6) 02:44.29
100m Frisim (Plac 6) 01:06.04  (01:06.24) PR
100m Bröstsim (Plac 1) 01:17.85  (01:18.56) PR
50m Frisim (Plac 3) 00:29.63  (00:29.80) PR
50m Bröstsim (Plac 2) 00:36.13  (00:35.65)
50m Ryggsim (Plac 18) 00:38.85  (00:39.97) PR
50m Fjärilsim (Plac 19) 00:35.26  (00:37.45) PR
 
Jonna Pettersson
50m Frisim (Plac 33) 00:33.73
50m Ryggsim (Plac 26) 00:42.91
 
Linus Åkesson
100m Frisim (Plac 14) 01:13.93  (01:14.69) PR
100m Fjärilsim (Plac 11) 01:27.59  (01:29.58) PR
200m Ryggsim (Plac 4) 02:57.25  (03:12.03) PR
50m Frisim (Plac 22) 00:33.01  (00:34.23) PR
50m Bröstsim (Plac 28) 00:48.08
50m Fjärilsim (Plac 17) 00:39.09  (00:41.03) PR
200m Medley (Plac 9) 02:59.85
 
Lukas Franz
100m Ryggsim (Plac 4) 01:18.13  (01:27.93) PR
100m Frisim (Plac 6) 01:05.77  (01:15.06) PR
100m Bröstsim (Plac 5) 01:24.55  (01:37.30) PR
400m Frisim (Plac 5) 05:18.62
50m Frisim (Plac 5) 00:29.32  (00:33.40) PR
50m Bröstsim (Plac 5) 00:38.75  (00:43.89) PR
50m Ryggsim (Plac 5) 00:35.52  (00:38.67) PR
50m Fjärilsim (Plac 10) 00:35.92  (00:41.80) PR
200m Bröstsim (Plac 4) 03:07.45  (03:33.93) PR
 
Mari Sletvold-Walby
100m Frisim (Plac 32) 01:39.18
50m Ryggsim (Plac 43) 00:51.67
 
Mia Larsson
200m Frisim (Plac 3) 02:27.50  (02:28.06) PR
50m Frisim (Plac 21) 00:31.51  (00:31.68) PR
50m Bröstsim (Plac 30) 00:44.72  (00:44.73) PR
400m Medley (Plac 3) 06:12.58
 
Nathalie Johansson
100m Fjärilsim (Plac 3) 01:20.44  (01:16.57)
200m Medley (Plac 5) 02:59.31  (03:03.96) PR
100m Frisim (Plac 4) 01:10.56  (01:15.42) PR
100m Bröstsim (Plac 4) 01:35.54  (01:33.11)
50m Frisim (Plac 17) 00:31.13  (00:32.59) PR
50m Bröstsim (Plac 34) 00:45.22  (00:46.10) PR
50m Ryggsim (Plac 13) 00:38.13  (00:41.58) PR
50m Fjärilsim (Plac 21) 00:35.64  (00:37.91) PR
400m Medley (Plac 4) 06:12.69
 
Oskar Högqvist
100m Frisim (Plac 11) 01:06.10  (01:04.78)
100m Bröstsim (Plac 8) 01:23.86  (01:25.15) PR
100m Fjärilsim (Plac 6) 01:12.27  (01:11.77)
200m Fjärilsim (Plac 2) 02:42.66  (02:56.63) PR
50m Frisim (Plac 28) 00:29.82  (00:29.20)
50m Bröstsim (Plac 19) 00:38.78  (00:37.92)
50m Ryggsim (Plac 22) 00:37.43  (00:38.74) PR
50m Fjärilsim (Plac 15) 00:31.88  (00:31.73)
200m Medley (Plac 11) 02:46.02
 
Philip Löfbom
100m Ryggsim (Plac 6) 01:12.02  (01:07.94)
200m Frisim (Plac 5) 02:19.89  (02:18.26)
100m Fjärilsim (Plac 7) 01:12.31  (01:10.68)
200m Ryggsim (Plac 3) 02:30.26  (02:29.03)
50m Frisim (Plac 10) 00:27.96  (00:27.48)
50m Bröstsim (Plac 13) 00:37.77  (00:37.12)
50m Ryggsim (Plac 5) 00:32.71  (00:32.18)
50m Fjärilsim (Plac 8) 00:30.36  (00:30.26)
200m Medley (Plac 8) 02:38.29  (02:30.65)
 
Sanna Lekberg
200m Frisim (Plac 6) 02:23.83  (02:27.00) PR
400m Frisim (Plac 7) 05:10.43  (05:08.20)
800m Frisim (Plac 6) 10:42.23  (10:29.60)
200m Medley (Plac 9) 02:56.74  (02:55.57)
100m Frisim (Plac 9) 01:08.36  (01:07.07)
50m Frisim (Plac 14) 00:31.91  (00:30.82)
50m Bröstsim (Plac 9) 00:44.66  (00:42.43)
50m Fjärilsim (Plac 9) 00:35.59  (00:33.93)
 
Smilla Löthgren
200m Ryggsim (Plac 7) 02:54.52  (02:52.23)
100m Ryggsim (Plac 10) 01:22.96  (01:22.79)
50m Frisim (Plac 31) 00:33.42  (00:33.82) PR
50m Ryggsim (Plac 19) 00:38.53  (00:37.39)
 
Viktor Hellberg
100m Ryggsim (Plac 4) 01:26.61  (01:25.87)
100m Frisim (Plac 9) 01:12.34  (01:14.12) PR
200m Frisim (Plac 3) 02:28.97  (02:29.13) PR
100m Fjärilsim (Plac 4) 01:24.61  (01:26.83) PR
400m Frisim (Plac 2) 05:09.96  (05:43.77) PR
200m Ryggsim (Plac 4) 03:01.36  (02:58.90)
50m Frisim (Plac 21) 00:32.86  (00:36.20) PR
50m Bröstsim (Plac 17) 00:43.71  (00:48.03) PR
50m Ryggsim (Plac 17) 00:40.72  (00:44.22) PR
50m Fjärilsim (Plac 13) 00:36.82  (00:36.40)
800m Frisim (Plac 3) 10:54.23

Nyhetsarkiv
Träningsläger i Skara2019-04-10 09:18
Resultat Västerås Meet2019-04-01 13:13
Resultat UGP3 Eskilstuna2019-03-10 20:08
Faktura2019-01-21 15:47
Resultat FebSim182018-02-19 21:19
 
Våra samarbetspartners
Vår webbshop
Stöd oss via Sponsorhuset
Stöd oss via Gräsroten
Besök oss på Facebook