LÄGER SKARA 2021
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Karlskoga Simförening
Övrigt

Resultat Skomakardoppet i Hallsberg
2019-03-03 22:05
Resultat Skomakardoppet i Hallsberg
Sammanfattning från
Skomakardoppet 2019 i Hallsberg
2019-03-02 till 
  
Totalt 204 deltagare från 12 klubbar.
Karlskoga Simförening deltog med 24 simmare.
  
Medaljer
Guld
50m Frisim fl. Öppen kl.   Alexandra Kinell Tid 00:27.47 Plac. 1
Silver
100m Bröstsim po. A-B 14-15 år  Lukas Franz Tid 01:22.30 Plac. 2
100m Ryggsim fl. A-B   Alexandra Kinell Tid 01:09.06 Plac. 2
100m Frisim fl. A-B   Alexandra Kinell Tid 01:01.29 Plac. 2
Brons
100m Medley po. C-D 11 och yngre  Milo Thunberg Tid 01:40.35 Plac. 3
100m Ryggsim po. A-B 14-15 år  Lukas Franz Tid 01:13.96 Plac. 3
100m Medley fl. A-B   Alexandra Kinell Tid 01:09.86 Plac. 3
100m Fjärilsim fl. A-B   Alexandra Kinell Tid 01:11.47 Plac. 3
  
Medaljtabell
1.Örebro Simallians: 33 guld, 31 silver, 28 brons 
2.Hallsberg Kumla Simklubb: 21 guld, 5 silver, 4 brons 
3.Mölndals Allmänna Simsällskap: 12 guld, 17 silver, 21 brons 
4.Grums Simsällskap: 8 guld, 2 silver, 3 brons 
5.Lindesbergs Simsällskap: 4 guld, 4 silver, 2 brons 
6.Karlskoga Simförening: 3 guld, 3 silver, 4 brons 
7.Motala Simsällskap: 2 guld, 12 silver, 11 brons 
8.Katrineholms Simsällskap: 2 guld, 3 silver, 1 brons 
9.Finspångs Simklubb: 0 guld, 3 silver, 4 brons 
10.Nora Simsällskap: 0 guld, 2 silver, 0 brons 

Adrian Lambertsson
100m Bröstsim po. C-D (Plac 13) 01:55.50  (02:02.52) PR
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 54) 00:40.40  (00:41.88) PR
100m Frisim po. C-D (Plac 15) 01:29.24  (01:41.57) PR
 
Agnes Rydh-Dufva
100m Ryggsim fl. A-B (Plac 13) 01:21.11  (01:16.19)
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 23) 00:30.64  (00:30.07)
100m Frisim fl. A-B (Plac 7) 01:07.16  (01:05.12)
 
Alexandra Kinell
100m Ryggsim fl. A-B (Plac 2) 01:09.06  (01:11.07) PR
100m Fjärilsim fl. A-B (Plac 3) 01:11.47  (01:09.25)
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 1) 00:27.47  (00:27.51) PR
100m Medley fl. A-B (Plac 3) 01:09.86  (01:10.24) PR
100m Frisim fl. A-B (Plac 2) 01:01.29  (01:01.30) PR
 
Alma Stolphage
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 82) 00:39.04  (00:38.28)
 
Alva Avander
100m Medley fl. C-D (Plac 24) 01:50.47  (01:47.88)
100m Frisim fl. C-D (Plac 30) 01:49.19  (01:53.33) PR
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 94) 00:42.96  (00:47.44) PR
100m Ryggsim fl. C-D (Plac 22) 01:48.57  (01:50.37) PR
100m Bröstsim fl. C-D (Plac 21) 02:02.51  (02:01.16)
 
Alva Krona
100m Frisim fl. C-D (Plac 17) 01:25.03  (01:24.30)
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 78) 00:38.01  (00:38.34) PR
100m Bröstsim fl. C-D (Plac 16) 01:51.01  (01:51.53) PR
200m Bröstsim fl. C-D (Plac 11) 03:57.55  (03:58.68) PR
 
Elin Jonsson
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 80) 00:38.84  (00:38.72)
 
Frida Jonsson
100m Ryggsim fl. A-B (Plac -1) 01:43.21  (01:40.67)
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 88) 00:40.61  (00:38.57)
100m Frisim fl. A-B (Plac 33) 01:28.51  (01:27.15)
 
Gabriel Hökemyr
400m Frisim po. A-B (Plac 5) 04:42.02  (04:46.84) PR
100m Medley po. A-B (Plac 9) 01:09.82  (01:10.79) PR
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 17) 00:27.95  (00:28.16) PR
100m Frisim po. A-B (Plac 13) 01:01.19  (01:01.61) PR
100m Bröstsim po. A-B (Plac 6) 01:17.22  (01:18.33) PR
200m Medley po. A-B (Plac 10) 02:29.33  (02:31.17) PR
 
Gabriel Raicu
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 29) 00:30.16  (00:30.88) PR
100m Frisim po. A-B (Plac 18) 01:09.04  (01:08.92)
100m Ryggsim po. A-B (Plac -1) 01:25.25  (01:22.77)
100m Bröstsim po. A-B (Plac 13) 01:26.01  (01:23.24)
 
Ida Pettersson
100m Medley fl. C-D (Plac 5) 01:25.12  (01:27.50) PR
100m Frisim fl. C-D (Plac 4) 01:09.75  (01:10.95) PR
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 29) 00:31.40  (00:31.34)
100m Ryggsim fl. C-D (Plac 5) 01:22.09  (01:26.61) PR
100m Bröstsim fl. C-D (Plac 12) 01:43.29  (01:43.62) PR
 
Linus Åkesson
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 36) 00:32.21  (00:32.65) PR
100m Frisim po. A-B (Plac 13) 01:12.22  (01:13.71) PR
100m Ryggsim po. A-B (Plac 10) 01:23.46  (01:24.25) PR
100m Bröstsim po. A-B (Plac 15) 01:40.19  (01:39.47)
100m Fjärilsim po. A-B (Plac -1) 01:26.73  (01:21.52)
 
Lukas Franz
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 22) 00:28.91  (00:29.61) PR
100m Frisim po. A-B (Plac 4) 01:03.95  (01:05.71) PR
100m Ryggsim po. A-B (Plac 3) 01:13.96  (01:15.10) PR
100m Bröstsim po. A-B (Plac 2) 01:22.30  (01:20.62)
 
Mari Sletvold-Walby
50m Frisim fl. Öppen kl. (Plac 90) 00:41.59  (00:41.72) PR
100m Medley fl. A-B (Plac -1) 01:44.29  (01:47.57) PR
100m Frisim fl. A-B (Plac 39) 01:37.90  (01:33.31)
 
Melker Karlsson
100m Ryggsim po.C-D (Plac 8) 01:35.32  (01:44.89) PR
100m Bröstsim po. C-D (Plac 6) 01:39.51  (01:48.74) PR
100m Frisim po. C-D (Plac 6) 01:17.78  (01:21.03) PR
 
Milo Thunberg
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 53) 00:37.50  (00:39.30) PR
100m Medley po. C-D (Plac 3) 01:40.35  (01:44.71) PR
100m Frisim po. C-D (Plac 4) 01:25.82  (01:34.57) PR
 
Milton Linander-Karlsson
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 58) 00:57.48  (01:03.84) PR
 
Mio Gullbrand
100m Ryggsim po.C-D (Plac 9) 01:36.09  (01:32.31)
100m Bröstsim po. C-D (Plac 7) 01:44.53  (01:48.91) PR
100m Frisim po. C-D (Plac 10) 01:24.39  (01:25.35) PR
 
Samuel Basson
50m Frisim po. öppen kl. (Plac 50) 00:37.09  (00:39.60) PR
 
4X50m Frisim po. C-D 02:28.14 (Plac 1)
Mio Gullbrand - 00:38.83
Melker Karlsson - 00:34:83
Adrian Lambertsson - 00:38:66
Samuel Basson - 00:35:82
 
4X50m Frisim fl. C-D 02:36.28 (Plac 5)
Alva Krona - 00:37.52
Ida Pettersson - 00:30:92
Alva Avander - 00:44:40
Sally Löthgren - 00:43:44
 
4X50m Medley fl. C-D 03:04.04 (Plac 4)
Alva Avander - 00:46.86
Alva Krona - 00:51:71
Ida Pettersson - 00:38:95
Sally Löthgren - 00:46:52
 
4X50m Medley po. C-D 02:50.35 (Plac 1)
Mio Gullbrand - 00:43.56
Samuel Basson - 00:48:60
Melker Karlsson - 00:42:61
Milo Thunberg - 00:35:58

Nyhetsarkiv
Resultat Västerås Meet2019-04-01 13:13
Resultat UGP3 Eskilstuna2019-03-10 20:08
 
Våra samarbetspartners
Vår webbshop
Stöd oss via Sponsorhuset
Stöd oss via Gräsroten
Besök oss på Facebook