LÄGER SKARA 2021
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Karlskoga Simförening
Övrigt

Resultat Klubbmästerskap 2021
2022-01-07 10:26

Här finns resultat från Klubbmästerskapet 2021

KLUBBMÄSTERSKAP 2021
2022-01-06 21:11:46

KLASS RM D
Plac Namn 5 50M FJ 11 50M RY 17 50M BR 23 50M FR Summa
1 Mia Larsson 00:31:72 00:33:92 00:39:84 00:29:84 02:15:32
2 Isabelle Johansson 00:33:77 00:37:72 00:34:76 00:30:38 02:16:63
3 Linnea Therus 00:34:34 00:35:36 00:43:28 00:32:97 02:25:95
4 Alice Bergström 00:37:66 00:41:91 00:44:94 00:32:78 02:37:29
KLASS RM H
Plac Namn 6 50M FJ 12 50M RY 18 50M BR 24 50M FR Summa
1 Gabriel Hökemyr 00:28:67 00:29:61 00:32:59 00:26:07 01:56:94
2 Lukas Franz 00:29:90 00:31:81 00:33:80 00:27:87 02:03:38
3 Linus Åkesson 00:30:09 00:30:78 00:39:00 00:28:22 02:08:09
4 Viktor Hellberg 00:31:53 00:34:28 00:35:19 00:28:40 02:09:40
5 Karl Winge 00:31:56 00:35:72 00:36:97 00:28:16 02:12:41
6 Milo Thunberg 00:31:03 00:34:89 00:40:05 00:28:96 02:14:93
7 Mio Gullbrand 00:34:25 00:35:22 00:38:81 00:29:60 02:17:88
8 Gabriel Raicu 00:44:25 00:36:74 00:39:66 00:39:60 02:40:25
KLASS SIMIADEN D
Namn 1 50M FJ 7 50M RY 13 50M BR 19 50M FR
Alice Bratt 00:44:78   00:57:32 00:43:09
Alice Ollikainen     01:06:62 00:57:19
Dorina Franjic     00:52:03 00:45:05
Elsa Beijar   00:53:06 01:05:78  
Julia Handell   00:59:59   00:53:53
Kerstin Winge   00:50:25 00:57:15 00:47:55
Lisa Åkesson   00:50:22 00:52:46 00:43:97
Marie Kingsavanh     00:55:97 00:48:08
Mia Miteva 00:44:92     00:43:03
Olivia Björkbacka   01:04:84 01:13:72  
Oliwia Sularz 00:50:18 00:57:97 01:02:19 00:43:12
Sigrid Winge   00:55:41 00:57:72 00:50:94
Thea Engfors     00:48:65 00:42:24
Tilda Thelander 00:46:87 00:51:74 00:50:41 00:42:55
Wendela Johrin 00:45:62 00:47:78 00:50:09 00:39:43
KLASS SIMIADEN H
Namn 2 50M FJ 8 50M RY 14 50M BR 20 50M FR
Adam Dättermark 01:11:77 01:02:44 01:00:38 00:58:19
Jayden Söderberg Gomes 01:14:91 01:07:25 01:06:90 00:52:16
Lucas Erixon   01:09:89 01:10:68 01:04:30
Théo Mattsson   00:54:24 01:07:65 00:47:09
Valle Hult     01:14:48 00:56:73
KLASS UM D
Plac Namn 3 50M FJ 9 50M RY 15 50M BR 21 50M FR Summa
1 Ewelina Lantz 00:37:44 00:40:29 00:48:72 00:34:50 02:40:95
2 Tilde Zetterquist 00:42:48 00:44:90 00:45:93 00:38:31 02:51:62
3 Isabelle Karlsson 00:43:13 00:41:95 00:51:59 00:36:29 02:52:96
4 Elna Wilen 00:53:13 00:41:87 00:46:46 00:33:83 02:55:29
5 Tilde Quarfordt 00:53:13 00:54:90 00:51:06 00:38:75 03:17:84
KLASS UM H
Plac Namn 4 50M FJ 10 50M RY 16 50M BR 22 50M FR Summa
1 Lucas Eriksson 00:37:58 00:41:89 00:42:56 00:35:51 02:37:54
2 Eddie Bergström 00:37:36 00:44:17 00:42:33 00:34:23 02:38:09
3 Arsen Mitev 00:46:16 00:47:82 00:47:34 00:40:75 03:02:07
4 Vidar Hellquist 00:48:00 00:49:22 00:50:75 00:42:22 03:10:19
5 Viktor Molnar Ljunggren 01:06:81 00:48:44 00:50:12 00:36:56 03:21:93
6 Milton Karlsson Linander 00:56:81 00:54:38 00:56:75 00:44:63 03:32:57
 
Våra samarbetspartners
Vår webbshop
Stöd oss via Sponsorhuset
Stöd oss via Gräsroten
Besök oss på Facebook